• Witamy na naszej stronie
   • JESTEŚMY PO TO, BY POMÓC
   • Wyspecjalizowana kadra pedagogiczna: psycholodzy, pedagodzy, terapeuci zapewniają specjalistyczną pomoc.
     • "UWIERZ W SIEBIE"

      Dnia 13.06.2019 wychowanki i wychowankowie uczestniczyli w lekcji otwartej prowadzonej przez Żanete Puweł. Temat lekcji : "Uwierz w siebie". Celem lekcji było wskazanie wychowankom jak wierzyć w siebie, własne marzenia, jaka jest droga do samoakceptacji. Spotkanie umilil swoją obecnością Jakub Herfort - zwycięzca IX edycji Mam Talent. Jakub jest doskonałym przykładem człowieka, który uwierzył w siebie i własne możliwości. Młodzież w skupieniu słuchala prelekcji i bardzo dobrze się bawiła słuchając utworów Jakuba.

     • INTEGRACJA

      11 czerwca br. wychowankowie pod opieką Pani Pauliny Pauty, Pani Mileny Narodowiec, Pani Aleksandry Romel spędzili popołudnie na wspólnej integracji podczas ogniska przy gołanieckim bunkrze.

     • VIII RAJD ROWEROWY "45+"

      9 czerwca br. odbył się VIII Rajd Rowerowy "45+" zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportow " MOS GOŁAŃCZ" przy współpracy Urzędu Miasta i Gminy Gołańcz. Bardzo dziękujemy za udział i zaangażowanie.

     • " JESTEŚMY TACY SAMI"

      8 czerwca grupa dziewcząt i chłopców pod opieką pani Lucyny Rakocy i pani Aleksandry Romel uczestniczyła w spotkaniu integracyjnym "Jesteśmy tacy sami" zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Gołańczy przy współudziale Burmistrza Miasta i Gminy Gołańcz.

     • "English is easy"

      Uczniowie MOS Gołańcz zorganizowali wystawę plakatów "English is easy" wraz z panią Justyną Otta. Pomysłów było dużo, uczniowie postanowili w formie plakatów przedstawić ilustracje ze słownictwem z różnych dziedzin życia. Nie zabrakło równie popularnych zwrotów angielskich, używanych każdego dnia. Został wykonany również kolorowy kartonik z pytaniami dotyczącymi wiedzy o krajach anglojęzycznych.

     • TERMY MALTAŃSKIE W POZNANIU

      W dniu 30 maja br. wyraliśmy się do parku wodnego na Termy Maltańskie. Wychowankowie spędzili czas na nauce pływania i rekreacji. Zabawa była fantastycza. Wyazd został zorganizowany przez Uczniowski Klub Sportowy "MOS GOŁAŃCZ". Częściowe dofinansowanie otrzymaliśmy ze Starostwa Powiatowego w Wągrowcu.

     • DZIEŃ DZIECKA W ŚDS

      30 maja na zaproszenie Pani Kierownik Elżbiety Stachowiak odwiedziliśmy zaprzyjaźniony Środowiskowy Dom Samopomocy w Gołańczy. Razem z przyjaciółmi z ŚDS świętowaliśmy zbliżający się Dzień Dziecka. Braliśmy udział w zabawach tanecznych i ruchowych, we wspolnych rozmowach przy herbacie i cieście. Otrzymaliśmy zaproszenie na zbliżające się spotkanie "Jesteśmy tacy sami". 8 czerwca znajdziecie nas przy gołanieckim amfiteatrze

     • SPOTKANIE Z KOSMETYCZKĄ

      Dnia 30.05.2019 grupa dziewcząt uczestniczyła w spotkaniu z kosmetyczka - Martyną Nowak - z firmy Kosmedica. Dziewczęta w ramach zajęć z preorientacji zawodowej zdobyły wiedzę o zawodzie kosmetyczki, o zaletach i wadach pracy w tym zawodzie. Podczas zajęć warsztatowych dowiedzialy się jak pielęgnować cerę w młodym wieku oraz jak wykonywać makijaż na różne okazje.

     • KONKURS "UKŁADANIE PUZZLI NA CZAS"

      Dnia 27.05.2019 odbył się klasowy konkurs : "Układanie puzzli na czas". Uczniowie klasy IV mogli sprawdzić swoje umiejętności i rywalizować ze sobą przy układaniu puzzli na czas. Wiadomo, że ta umiejętność wycisza, sprzyja koncentracji i sprawia przyjemność. W tej konkurencji I miejsce zajęła - Wiktoria Rezmer, II miejsce - Eryk Banach i III miejsce - Igor Marecki. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział.

     • DZIEŃ MATKI

      Z okazji Dnia Matki uczniowie klasy IV wraz z wychowawcą Justyną Otta pozawieszali na drzwiach pomieszczeń lekcyjnych, kartki z aforyzmami o rodzinie. Chcieli przypomnieć, jak istotną rolę odgrywa on w naszym życiu. Dzięki temu wszyscy wychowankowie MOS-u z pewnością nie zapomnieli o tym pięknym dniu majowym.

     • "LOKALNY RYNEK MOIM RYNKIEM PRACY"

      Grupa młodzieży uczestniczyła w spotkaniu z piekarzem w ramach programu "Lokalny rynek moim rynkiem pracy". Dzięki uprzejmości Państwa W. W. Piotrowskich uczniowie mogli zwiedzić piekarnie, której tradycja sięga blisko 150 lat. Dowiedzieli się jakie czynności wykonuje piekarz i cukiernik. Była to prawdziwa lekcja zawodu

     • WYCIECZKA DO KOMFORTU

      Dnia 24 maja 2019r. wyruszyliśmy z młodzieżą do firmy Komfort w Budzyniu. Tam zostaliśmy oprowadzeni po zakładzie produkcyjno - usługowym.Młodzież została zaznajomiona z procesami produkcyjnymi firmy, mogła zobaczyć maszyny, które precyzyjnie wykonują swoje zadanie. Główną atrakcją były jednak samochody zabytkowe.

     • PRZYGODA NA DZIKIM ZACHODZIE

      22 kwietnia wychowanki i wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy wybrali się na daleką wyprawę w celu poszukiwania przygód na Dzikim Zachodzie. Indiańska Wioska Silverado City zachwyciła nas mnóstwem atrakcji. Na samym początku obeszliśmy całe miasteczko żeby się z nim zapoznać. Po chwili kowboj zaczął łapać nas na lasso. Mieszkańcy miasta przedstawili nam dwie scenki z życia miasteczka. Najpierw były to "Wybory na sheriffa miasteczka" następnie "Napad na bank". Po krótkiej przerwie na posiłek kowboje zaprosili nas do Saloonu gdzie zaprezentowali wspaniałe show zabawy z lassem i żonglerka pistoletami.

     • KONKURS LEKSYKALNO-GRAMATYCZNY

      W maju 2019 w MOS Gołańcz odbył się konkurs leksykalno-gramatyczny, gdzie uczniowie mieli szansę sprawdzić swoje umiejętności z języka niemieckiego i angielskiego. I miejsce zajęła Sandra Olkowska, II miejsce Mateusz Gendera, a III miejsce Kamil Górniak. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Do konkursu przygotowywała pani Justyna Otta i Sylwia Kossowicz. Życzymy kolejnych sukcesów.

     • WIOSKA INDIAŃSKA

      Wycieczka do Wioski Indiańskiej. Chłopcy spotkali sie z prawdziwymi Indianami, dowiedzieli sie wiecej na temat życia Indian ich zwyczajów i codziennych trudności. Zapoznali się ze sposaobami polowania. Zatanczyli taniec indiański. Pokonali tor przeszkód. Nauczyli się strzelać z prawdziwego indiańskiego łuku a także skosztowali prawdziwego indianskiego poczęstunku prosto z ogniska.

     • VI RAJD ROWEROWY ODJAZDOWY BIBLIOTEKARZ

      Dnia 11 maja 2019 roku wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy wraz z opiekunami wzięli udział w VI Rajdzie Rowerowym „Odjazdowy Bibliotekarz”. Trasa Rajdu wiodła traktem leśnym do Micharzewa i dalej do Tarnowa Pałuckiego. Tam zwiedziliśmy najstarszy drewniany kościół w Polsce – pochodzący z XIV wieku Kościół św. Mikołaja. Z Tarnowa Pałuckiego przejechaliśmy na metę Rajdu - do Bracholina, gdzie posileni swojską grochówką i ciastem przeszliśmy ścieżką przyrodniczą Bracholińska Ostoja. Przeżycia były niezapomniane.

     • PAPIER DASZ- DRZEWKO MASZ

      Dbając o naszą planetę wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy pod opieką wychowawców Pani P. Pauty i Pani N. Urbańskiej dnia 11 maja 2019r. wzięli udział w akcji „Papier dasz-drzewko masz” organizowanej przez Międzygminne Składowisko Odpadów Komunalnych w Toniszewie. Rośliny pozyskane w akcji zostaną posadzone na terenie Placówki.

     • "WIELKANOCNA PAKA OD MOSIAKA"

      Tuż przed Świętami Wielkiej Nocy przekazaliśmy na ręce kierownika Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gołańczy artykuły higieniczne i żywnościowe zebrane w ramach akcji "Wielkanocna Paka Od Mosiaka". Wspomoglismy w ten sposób osoby najbardziej potrzebujące z Terenu Miasta i Gminy Gołańcz.

     • MALOWANIE PISANEK

      We wtorkowe popołudnie wychowanki i wychowankowie wspólnie z panią Asią i panią Pauliną wybrali się do świetlicy Stodoła na wielkanocne malowanie pisanek. Poznaliśmy tradycje związane z malowaniem jaj oraz różne techniki malowania. Mogliśmy też wsiąść na ręce i pogłaskać kroliczki. Pani Ania uczyła nas i pozostałych uczestników spotkania wykonania kartek metoda Iris folding.

     • ŚNIADANIE W DOMU KULTURY W KCYNI

      11 kwietnia wychowankowie wzięli udział w śniadaniu wielkanocnym w Domu Kultury w Kcyni. To już stało się nasza teadycja, że co roku przygotowujemy podarunki dla osób samotnych i ubogich z terenów Kcyni. W tym roku podobnie jak na gwiazdkę przyozdobilismy również stoly, aby jeszcze bardziej upiększyć ta uroczystość. Podczas uroczystego śniadania mogliśmy podziwiać występy wolontariuszy z zespołu szkół technicznych oraz przedszkolaków i dziewczynki ze szkoły podstawowej, które pięknie śpiewały. Jest nam niezmiernie milo, że możemy pomagać tak wyjątkowym osobom.

     • PODIUM W KONKURSIE

      Mamy czym, więc się chwalimy! Samorząd Uczniowski MOS zajął III miejsce w konkursie działalności samorządów w ramach IV PRogramu Wsparcia Samorządów Uczniowskich w jednostkach prowadzonych przez Powiat Wągrowiecki

     • UROCZYSTOŚĆ "BARWY WOLONTARIATU 2019"

      2 kwietnia zorganizowaliśmy uroczystość "BARWY WOLONTARIATU 2019" zorganizowane pod hasłem "Pamagam-to takie proste". Celem uroczystości było przedstawienie działalności "Klubu Wolontariusza", wymiana doswiadczen pomiedzy wolontariuszami, a także rozstrzygnięcie konkursu na Logo i nazwę Klubu. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele lokalnych władz, kierownicy - MGOPS w Gołańczy, ŚDS w Gołańczy, WTZ w Wapnie wraz z uczestnikami oraz zaprzyjaźnione Kluby Wolontariusza. Uroczystość uświetnili nasi wychowankowie z koła tanecznego, artystycznego i wokalnego.

     • SPOTKANIE Z OSP I PSP

      W piątek 29 marca br. na zaproszenie wychowawców Anny i Tomasza Różnowskich nasza placówkę odwiedzili Druhowie Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Celem spotkania było przybliżenie zawodu strażaka w naszym kraju. Dowódca sekcji Daniel Chołody wygłosił prelekcje, co do wymagań i jakie wykształcenie jest niezbędne, aby zostać strażakiem. Nie zabrakło również praktycznej nauki zawodu. Dwaj wychowankowie z pomocą druhów zostali ubrani w profesjonalną odzież niezbędna strażakowi podczas pożaru( wszystko ważyło około 25kg) i wykonywali polecenia dowódcy, w którego role wcieliła się wychowanka naszej placówki. Nie zabrakło również przypomnienia zasad pierwszej pomocy tak ważnej w naszym życiu.

     • Program "Lokalny rynek pracy moim rynkiem pracy"

      26 marca grupa realizująca program "Lokalny rynek pracy moim rynkiem pracy" uczestniczyła w wycieczce zawodoznawczej do Firmy Polinova oraz Ab Ovo Zakład Wylęgu Drobiu w Wągrowcu. Wychowankowie mięli okazję " od kuchni" zobaczyć niektóre czynności zawodowe charakterystyczne dla takich zawód jak: mechanik,tapicer,stolarz,szwaczka, prezes, laborant, kierownik działu sprzedaży. Poznanie charakteru pracy w różnych zawodach ma młodemu pokoleniu przybliżyć specyfikę lokalnego rynku pracy.

     • MUZEUM REGIONALNE W WĄGROWCU

      Wychowankowie udali się z wycieczka do Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, gdzie zwiedzali wystawę pt. Kąpiel w hali. Zwyczaje higieniczne naszych przodków. W części warsztatowej wycieczki mogli wykonać ręcznie kolorowe mydełka.

     • PRELEKCJA

      Prelekcja Pani Ewy Czarneckej oraz Pani Iny Łapacz z Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wągrowcu. Uczniowie klas 7 wysłuchali prelekcji i obejrzeli film o "Dopalaczach ", zaś dla wszystkich uczniów przygotowano lekcję o kleszczach pt. " Mały kleszcz duży problem". Inicjatorem spotkania p. Paulina Dzięciołowska.

     • "LOKALNY RYNEK PRACY MOIM RYNKIEM PRACY"

      W drugim semestrze roku szkolnego 2018/2019 w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Gołańczy realizowany jest program z zakresu doradztwa zawodowego " Lokalny rynek pracy moim rynkiem pracy" . Program ten to innowacyjne spojrzenie na kreowanie przyszłości zawodowej młodych ludzi poprzez włączanie w tę ideę lokalnego rynku pracy. Grupa młodzieży realizująca ten program poznaje specyfikę rynku pracy, zdobywa wiedzę o możliwościach awansu zawodowego oraz konfrontuje swoje wyobrażenie o pracy w danych zawodach. Proponowany przeze mnie program jest gruntownie osadzony we współczesnej nauce a efekty, które uzyska zarówno uczeń jak i szkoła są ogólnie pożądane zarówno przez zainteresowaną jednostkę jak i grupę społeczną, w której jednostka funkcjonuje. Program realizowany jest w trzech płaszczyznach- zajęć warsztatowych ( podczas których uczniowie poznają siebie, zainteresowania zawodowe, dokon

     • DZIEŃ KOBIET

      Wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy również składają najserdeczniejsze życzenia.

     • PRELEKCJA

      Dnia 6.03.2019r. odbyła się prelekcja Pani Moniki Kowalskiej z KPP Wągrowiec. Tematem spotkania była "Cyberprzemoc rowiesnicza- odpowiedzialność prawna " oraz " Dopalacze ". Prelekcja skierowana była do całej społeczności MOS. Inicjatorem spotkania Paulina Dzięciołowska.

     • "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej"

      Dnia 6 marca odbył się kolejny wyjazd do kina dla klas 4,5 i 6 w ramach projektu "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej". Uczniowie obejrzeli film "Supa Modo" poruszający trudne tematy utraty bliskiej osoby, śmierci, ale również dzieciecych marzeń do spełnienia.

     • "Dobra zabawa bez używek"

      5 marca cała społeczność MOS wzięła udział w imprezie "Dobra zabawa bez używek". Zakończyliśmy w ten sposób okres karnawałowych zabaw. Liczne gry integracyjne oraz zabawa taneczna miały na celu ukształtowanie w świadomości młodego człowieka przekonania, iż bawić można się bez używek

     • "PAKA OD MOSIAKA"

      W dniach od 4 marca do 2 kwietnia 2019 roku w naszej placówce odbędzie się wielkanocna zbiórka żywności i artykułów higienicznych dla osób najbardziej potrzebujących z terenu Miasta i Gminy Gołańcz. Zebrane dary prosimy przekazywać opiekunom Klubu Wolontariusza - Pani Lucynie, Pani Natalii i Pani Oli. Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w naszej akcji.

     • Wyjazd do TEATRU IM. ALEKSANDRA FREDRY

      W miniony piątek tj. 22.02.2019r., nasi wychowankowie raz z Panią Anną Piechocką, Panią Mileną Narodowiec oraz Panią Urbańską byli w Teatrze im. Aleksandra Fredry w Gnieźnie na spektaklu "z czuba albo #bycjakzlatan Ibrahimović. Wrażenia niesamowite a przeżycia niezapomniane.

     • Turniej Piłki Nożnej klas IV-VI SP

      Dnia 28.02.2019 roku na hali sportowej w Gołańczy odbył się turniej piłki nożnej Szkół Podstawowych organizowany przez wychowawców: Stanisława Żarnowskiego oraz Adriannę Kozłowską. Do rywalizacji stanęły następujące drużyny: MOS Gołańcz, MOS Gniezno, SP Laskownica, SP Smogulec, SP Morakowo.

      Klasyfikacja końcowa turnieju była następująca:

     • Zajęcia na basenie

      W dniu 21.02.2019r. odbyła się wycieczka do Aquaparku w Wągrowcu. Wychowankowie spędzili czas na nauce pływania oraz wypoczynku.

     • Walentynki

      W dniu zakochanych wychowanki MOS Gołańcz wybrały się do pobliskiego kina w Gołanieckim Ośrodku Kultury na zabawną komedie romantyczną. Podczas seansu mogłyśmy kosztować słodkości i relaksować się przy ciepłej herbatce dziękujemy za możliwość udziału w seansie

     • Lodowisko 2019

      W dniu 10.01.2019r. wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii w Gołańczy pod opieką pani Mileny Narodowiec, Pauliny Pauty, Natalii Urbańskiej i Lucyny Rakocy rozpoczęli ferie zimowe wspólnym wyjazdem na lodowisko w Wągrowcu. Niektórzy pierwszy raz mieli taką możliwość, jednakże nauka szła im znakomicie. Zabawa była wspaniała. Liczymy na możliwość kolejnych wyjazdów po feriach.

     • Konkurs o krajach niemiecko i anglojęzycznych

      Dnia 27.11.2018 odbył się w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii konkurs o krajach niemieckojęzycznych i anglojęzycznych. Uczniowie mieli szansę sprawdzić swoją wiedzę na temat tych krajów w różnych dziedzinach życia.Wyniki konkursu : I miejsce - Szymon Puchowski, II miejsce ex aequo Marcin Wrzesiński i Filip Moszyński oraz dwa wyróżnienia dla Jakuba Trzeciaka i Bartosza Małeckiego. Do konkursu przygotowały nauczycielki języka angielskiego Sylwia Kossowicz i języka niemieckiego Justyna Otta. Życzymy kolejnych sukcesów!

     • Wycieczka do Wągrowca

      11 listopada została zorganizowana wycieczka do Wągrowca. Szlak turystyczny prowadził śladami miejsc historycznych. Trasa wiodła z przystanku kolejowego poprzez rynek, cmentarz farny z pomnikiem Powstańców Wielkopolskich oraz grobem Stanisława Kulińskiego. Następnie przejście ul. Gnieźnieńska w kierunku Lasku Łakińskiego. Powrót tą sama trasa oraz przejście obok starej strzelnicy gdzie wydarzenia z roku 1918 upamiętniła tablica pod która wychowankowie złożyli znicz. Podobnie uczynili przy pomniku Powstańców Wielkopolskich.

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka

      20 listopada obchodzono Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka,
      z tej okazji nasz Ośrodek odwiedziła radca prawny - pani Agnieszka Budka. Wychowanki oraz wychowankowie dowiedzieli
      się czym się zajmuje radca prawny a także adwokat, prokurator, sędzia czy rzecznik praw dziecka. Wykład dotyczył również aspektów prawa karnego oraz cywilnego, a szczególności praw dziecka.

     • Odwiedziny TYMKA

      W minioną sobotę naszych wychowanków odwiedził wyjątkowy gość - znany m.in. z tegorocznej edycji Młodych Wilków - Tymek. W świetnej atmosferze Tymek rozmawiał z wychowankami o muzyce oraz na wiele innych tematów. Na koniec wszyscy uczestnicy spotkania mieli przyjemność uczestniczyć w małym koncercie artysty.

     • Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej

      17 października grupą 16 wychowanków z klas 4-6 po raz pierwszy miała okazję wziąć udział w projekcie "Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej" . W ramach projektu wychowankowie obejrzeli film "Wicher w reż. K. von Garnier. Seans filmowy połączony był z krótką prelekcją dotyczącą wiedzy o powstaniu kina.

     • Dzień Edukacji Narodowej

      14 października w całym kraju obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. W tym roku to święto przypadło w niedzielę, dlatego 15 października, w murach naszego Ośrodka odbył się uroczysty apel z tej okazji. Przybyli zaproszeni goście, pracownikom Ośrodka zostały wręczone podziękowania za trud i serce włożone w pracę dla młodzieży. Po części oficjalnej, nasi wychowankowie wystąpili z krótką scenką kabaretową a każdy uczestnik mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z fotobudce wykonanej przez wychowanków Ośrodka.

     • Podchody

      11 października, z okazji zbliżającego się Dnia Edukacji Narodowej,w naszym Ośrodku została zorganizowana impreza - podchody. W zabawie wzięli udział wszyscy wychowankowie wraz z wychowawcami i nauczycielami.

     • Odwiedziny w ŚDS

      Wczoraj wolontariusze z "Klubu Wolontariusza" odwiedzili uczestników Środowiskowego Domu Samopomocy w Gołańczy. Pierwsze powakacyjne spotkanie obfitowało w wiele gier i zabaw. Nie zabrakło wspólnych rozmów przy herbacie i poczęstunku przygotowanym przez nasze wychowanki. W gronie wolontariuszy powitaliśmy Sarę i Maję

     • Gramy dla Klimka!

      Wychowankowie MOSu w Gołańczy wspólnie z wychowawcami zaangażowali się w przygotowania do festynu charytatywnego dla Klimka Szumana - chłopca, który urodził się jako skrajny wcześniak i potrzebuje dużo rehabilitacji i terapii. Klimek jest uroczym dzieckiem dlatego postanowiliśmy pomóc w organizacji festynu dla niego. Już w piętek 5 października grupa 12 wychowanków dzielnie przygotowywała halę sportową w Wapnie, na której miał odbyć się festyn. Chłopcy nosili ciężkie wykładziny, rozwijali je i przenosili stoły i krzesła. Do placówki wróciliśmy późno, ale to nie przeszkodziło, aby następnego dnia wziąć udział w festynie. Dla rodzin, które przybyły na festyn przygotowaliśmy gry i zabawy, w których również chętnie braliśmy udział. Po dwóch dniach zmagań zebraliśmy jeszcze siły na pomoc w sprzątaniu po festynie. Jesteśmy pozytywnie nakręceni na pomoc w tego typu akcjach i czekamy na kolejn

     • Turniej piłki siatkowej

      7 października w naszym Ośrodku odbył się turniej piłki siatkowej. W turnieju, którego organizatorem był samorząd wychowanków, wzięły udział 4 drużyny - nauczyciele i wychowawcy, wychowanki I piętra, wychowankowie II piętra oraz wychowankowie III piętra.Na podium stanęły drużyny:I MIEJSCE - nauczyciele i wychowawcyII MIEJSCE - II piętroIII MIEJSCE - III piętroDziewczyny zajęły IV miejsceWszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

     • Koncert grupy AFFABRE CONCINUI

      4 października, w Gołanieckiej Stodole odbył się koncert grupy AFFABRE CONCINUI. Wśród publiczności znalazły się nasze wychowanki wraz z wychowawczyniami - panią Pauliną Dzięciołowską oraz panią Kariną Jazgar.

     • Dzień chłopca

      30 września z okazji Dnia Chłopca odbył się Turniej Sportowy na terenie pobliskiego boiska ORLIK. Wychowankowie i wychowanki wzięli udział w takich konkurencjach, jak: skok w dal, bieg na 60 m, mecz piłki nożnej czy rzut piłką do kosza. Zabawy było co nie miara. Nasze kochane wychowanki przygotowały w tym dniu na zajęciach kulinarnych pyszne rogaliki dla wszystkich chłopców. Natomiast wychowawczynie wraz z chłopcami przygotowały pyszne, tęczowe galaretki.

     • Gołaniecki Piknik Przy Bunkrze

      Jak co roku nasi wychowankowie pomagali w organizacji Pikniku przy Bunkrach. Impreza ta na stałe wpisała się w nasze życie w placówce. Co roku przygotowujemy scenerię oraz sami bierzemy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.To już 100 lat jak możemy oglądać Polskie mundury i żyjemy w wolnym kraju.

     • Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018

      22 czerwca, w naszym ośrodku odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2017/2018. Absolwentom gimnazjum zostały uroczyście wręczone świadectwa ukończenia gimnazjum, po raz pierwszy zostały wręczone nagrody MOSKAR dla wychowanków oraz dyplomy i nagrody, dla wychowanków prężnie działających w kolach zainteresowań. Jak zwykle przy tej okazji nie zabrakło wzruszeń.Naszym absolwentom życzymy raz jeszcze wszystkiego najlepszego oraz powodzenia w dalszym życiu.A pozostałym wychowankom udanych, bezpiecznych wakacjiDo zobaczenia we wrześniu!

     • Rajd rowerowy "45+"

      27 maja odbył się VII rajd rowerowy "45+", corocznie organizowany przez UKS MOS Gołańcz. W trasie oraz na mecie na uczestników czekało wiele atrakcji oraz poczęstunek.Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w rajdzie i zapraszamy za rok

     • Dzień dziecka

      W piątek, 1 czerwca wychowawcy - p. Stanisław Żarnowski oraz p. Adrianna Kozłowska przygotowali dla wychowanków zmagania sportowe oraz słodki poczęstunek z okazji Dnia Dziecka.

     • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

      Naszych wychowanków ponownie odwiedził ratownik medyczny - pan Robert Kośmicki. Tym razem w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy wzięli udział wychowankowie II klasy gimnazjum oraz klasy VII szkoły podstawowej.

     • Ognisko przy bunkrze

      Dnia 11 maja wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii wzięły udział w ognisku zorganizowanym przez wychowawców p. Monikę Różak i p. Marlenę Kubiak.

     • Ósma edycja konkursu WOLONTARIUSZ ROKU

      W dniu 12.01.2018 roku grupa młodzieży z „Klubu Wolontariusza” działającego w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii, została zaproszona na Ósmą edycję konkursu Wolontariusz roku 2017 im. Pauliny Pawlak organizowaną przez Głos Wągrowiecki. Wśród wyróżnionych osób była Marlena Sęk, która jest jednym z liderów „Klubu Wolontariusza”. Dziewczyna bierze czynny udział w wielu akcjach, takich jak: imprezy okolicznościowe w Środowiskowym Domu Samopomocy w Gołańczy, gdzie wspólnie z kolegami i koleżankami, dla podopiecznych ŚDS organizuje zabawy taneczne, karaoke, oraz konkursy. Również opiekuje się zwierzętami ze schroniska w Rybowie, zaangażowała się w zbiórkę nakrętek, a także żywności dla najbardziej potrzebujących w ramach akcji „Paka od Mosiaka” z okazji Świąt Bożego Narodzenia.Postawa Marleny jest godna do naśladowania i może być przykładem dla pozostałych wolontariuszy. Swoją energią mobilizuj

     • Odwiedziny w ŚDS

      Niedawno odwiedziliśmy naszych przyjaciół ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Gołańczy. Wspólne spotkanie rozpoczęliśmy od sprawdzenia znajomości polskich przysłów i powiedzeń. Jak zawsze nie zabrakło konkurencji sportowych oraz zabawy tanecznej. Piękna pogoda sprzyjała wspólnemu biesiadowaniu

     • Naukobus

      W Wągrowcu zainstalowana została „Objazdowa, interaktywna wystawa Eksperymentuj!” w ramach działania „Naukobus”. To projekt „Nauka dla Ciebie”, realizowany przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie wraz z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Uczniowie klas drugich, wraz z wychowawcami - p. Martą Dominikowską, p. Adrianną Kozłowską, p. Joanną Kośmicką oraz p. Mariuszem Stępień odwiedzili Naukobus.

     • Turniej szachowy

      W weekend 3 - 4.02 odbywał się u nas turniej szachowy zorganizowany przez wychowawcę - p. Stanisława Żarnowskiego. W rozgrywkach wzięli udział wychowankowie drugiego i trzeciego piętra.

     • Warsztaty zdobienia jajek wielkanocnych

      Dnia 27.03. grupa dziewcząt pod opieką P. M. Różak oraz Ż. Puweł uczestniczyła w zajęciach zdobienia jajek wielkanocnych. Spotkanie odbyło się w gołanieckiej Stodole. Wychowanki pod okiem Pan prowadzących zajęcia miały okazję wykonać pisanki między innymi takimi technikami jak : dekorowanie woskiem, wydrapywanie, technika decoupage. Spotkanie urozmaicila obecność żywego królika oraz swinek morskich, które wzbudziły w nas duże zainteresowanie.

     • Konkurs na kartkę wielkanocną w języku niemieckim

      W dniach 01.- 13.03. odbył się konkurs na kartkę wielkanocną w języku niemieckim. Zadanie polegało na wykonaniu kartki dowolną techniką i wypisaniu życzeń w języku niemieckim. Przy ocenie kartek zostały uwzględnione następujące kryteria: estetyka wykonania kartki, walory artystyczne pracy, zastosowane techniki, samodzielność wykonania, poprawność językowa życzeń. Wybór był trudny, gdyż każda z kartek była wyjątkowa, jednak ostatecznie postanowiono przyznać następujące miejsca:I miejsce - Mikołaj StachowskiII miejsce - Nikodem KarczewskiIII miejsce - Kacper WawrzyniakSerdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie, a zwycięzcom GRATULUJEMY!Poniżej prezentujemy link, zawierający najciekawsze prace, które wezmą udział w międzynarodowej wymianie kartek wielkanocnych.

     • Powitanie wiosny

      W dniu 21 marca pożegnaliśmy zimę a przywitalismy wiosnę. Z inicjatywy samorządu uczniowskiego i dyrekcji placówki zorganizowany został barwny pochód symbolizujacy powitanie wiosny -spalona i utopiona "Marzanna" mamy nadzieje szybko nam przyniesie pierwsze oznaki wiosny. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniale przebrania i miłą atmosferę.

     • Warsztaty wielkanocne

      W dniu 17.03.18 r., grupa młodzieży pod opieką pani M. Różak i p. M. Piechockiego wzięła udział w warsztatach wielkanocnych zorganizowanych przez Miejski Dom Kultury w Wągrowcu.Wszystkie jajka i figurki z gipsu pomalowane własnoręcznie przez wychowanków i wychowanki Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii, trafią do ich koszyków świątecznych i będą zdobiły stoły wielkanocne. Na zakończenie wszyscy świetnie się bawili w towarzystwie gościa specjalnego – zajączka wielkanocnego, który na koniec zabawy poczęstował dzieci cukierkami i życzył wszystkim Wesołych Świat Wielkanocnych.

     • Szkolenie z zakresu pierwszej pomocy

      Naszych wychowanków odwiedził ratownik medyczny - Pan Robert Kośmicki, który od wielu lat pracuje w wągrowieckim szpitalu. Uczniowie mieli okazję posłuchać o pracy ratownika medycznego, przeprowadzać resuscytację krążeniowo - oddechową oraz zapoznać się z AED, który jest coraz częściej spotykany w wielu miastach. Wychowankowie zadawali wiele pytań, na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi.

     • Cisza jak ta

      W gołanieckiej Stodole odbył się koncert zespołu "Cisza jak ta". Wśród publiczności zasiedli nasi wychowankowie.

     • Festyn militarny

      W Wągrowcu odbył się festyn militarny. Nasi wychowankowie wraz z wychowawcami - p. Adrianną Kozłowska, p. Joanną Kośmicką oraz p. Mariuszem Stępień, wzięli w nim udział. Odwiedzili również grobowiec rotmistrza Franciszka Łakińskiego.

     • Piesza wyprawa do Oleskiego Borku

      14 stycznia dziewczęta wybrały się na pieszą wycieczkę. Chociaż warunki pogodowe nie sprzyjały, ich wytrwałość pozwoliła dotrzeć do pomnika przyrody znajdującego się w miejscu zwanym Oleskim Borkiem.

     • Zabawa karnawałowa

      3 lutego, wychowawczynie - p. Milena Narodowiec oraz p. Joanna Kośmicka, zorganizowały dla wychowanków zabawę karnawałową. Były tańce, śpiewy i wspólne zabawy

     • Turniej szachowy

      W weekend 3 - 4.02 odbywał się u nas turniej szachowy zorganizowany przez wychowawcę - p. Stanisława Żarnowskiego. W rozgrywkach wzięli udział wychowankowie drugiego i trzeciego piętra.

     • Spotkanie z Ireneuszem Antkowiakiem

      W dniu 08.02.18 w ZSP nr 1 w Wągrowcu, odbyło się spotkanie z p. Ireneuszem Antkowiakiem. Podczas spotkania słuchaczom przybliżono sylwetkę Augusta Kowalczyka - nieżyjącego aktora, uciekiniera z Auschwitz. Zaprezentowano film "6804", który ukazał młodzieży, jak wyglądało życie Augusta Kowalczyka w obozie koncentracyjnym. Nasi wychowankowie, w towarzystwie wychowawczyń - p. Mileny Narodowiec oraz p. Katarzyny Umeniuk, wzięli udział w tym poruszającym spotkaniu.

  • Przydatne linki

   • {#1508} 1
   • {#1508} 2
   • {#1508} 3
  • ZEGAR

   Piątek 23.08.2019
  • Galeria zdjęć

  • Liczba wizyt

   liczba odwiedzin: 54929
  • Kontakty

   • Młodzieżowy Ośrodek Socjoterapii w Gołańczy NIP 766-197-15-08
   • mosgolancz@onet.pl
   • TEL. 67 2169158 KOM. 609-403-066
   • ul. Walki Młodych 35d 62-130 Gołańcz
  • Logowanie